Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

"Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz O, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir." (İsrâ, 17/1)

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

 

Bu gece, Kur'an-ı Kerimde; "Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz O, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir." şeklinde beyan edilmektedir.

Unutmayalım ki bugün hem ülke olarak hem İslâm âlemi hem de insanlık olarak, insanı yüceltecek ve yükseltecek miraç değerlerine her zamankinden daha fazla muhtacız. Birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve huzura giden yolda; dostu düşmanı tanımanın yolu da miraç değerlerini hayatımıza aktarmaktan geçmektedir.

Bu kutlu gecede, aziz milletimizin ve  âlem-i İslâm'ın Miraç Kandilini tebrik eder, tüm insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini, Miraç değerleri temelinde yükselen barış ve huzura bırakmasını Cenâb-ı Mevlâ'dan niyaz ediyorum.

 

Mehmet Develioğlu

UTESAV Mütevelli heyeti Başkanı