Haberler
ARAPÇA KURSUMUZ
ARAPÇA KURSUMUZ

UTESAV tarafından düzenlenen Arapça kursu başlıyor.

UTESAV, Türkiye
UTESAV, Türkiye

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı İsrafil Kuralay, ” 7 Haziran’dan sonra fark ettim ki “koalisyon” kelimesini unutmuşum. Son 13 yıldır Türkiye açısından çok iyi geçti. Bu iyiliğin rantından herkes yararlandı. Bu gelişmelerden rahatsız olan eski Türkiye meraklısı bir grup var” dedi.

TÜRKİYE’NİN SEÇ
TÜRKİYE’NİN SEÇ

UTESAV tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Seçimi” paneli 22 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek.

UTESAV’DAN İSRA
UTESAV’DAN İSRA

UTESAV Başkanı İsrafil KURALAY: “İşgalci İsrail’in Müslüman Filistin halkını sindirmeye dönük baskı ve zulüm politikaları başarıya ulaşamayacaktır.”

“Dünya Mısır’da
“Dünya Mısır’da

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) Mütevelli Heyeti Başkanı İsrafil Kuralay, Mısır’daki Cunta Yönetiminin dün yaptığı operasyonla 13 İhvan-ı Muslimin liderinin katledilmesini şiddetle tel’in etti.

İşgalden sonra
İşgalden sonra

UTESAV’ın düzenlediği 24. Haliç Buluşması’nda Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay, “Tarihi Türk yurdu Kırım Rusya tarafından tarihte 3 defa işgal edildi. Maalesef bu son işgal, bütün dünyanın ve Türk Dünyasının gözü önünde, televizyonlardan canlı yayınlanarak adım adım gerçekleştirildi” dedi.

Bir Halkın Müca
Bir Halkın Müca

UTESAV’ın düzenlediği Haliç Buluşmaları devam ediyor.

İsrafil KURALAY
İsrafil KURALAY

“Din ve Medya” sempozyumunda konuşan İsrafil Kuralay “Kuran ve Sünnet ışığında bir medya düzeni oluşturabiliriz” dedi.

KURALAY: Savcı
KURALAY: Savcı

UTESAV Başkanı İsrafil KURALAY: Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesi insanlık dışı bir eylemdir

İsrafil Kuralay
İsrafil Kuralay

“Sürdürülebilir gelişim için değerleri dikkate alan bir anlayış geliştirmeliyiz”

Etiyopyalı Öğre
Etiyopyalı Öğre

Türkiye’deki Etiyopyalı Öğrenciler Birliği UTESAV’a 11. kongrelerine verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

Selçuklu Osmanl
Selçuklu Osmanl

UTESAV’ın düzenlediği Tarihi Anlamak söyleşisinde TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar, “Selçuklu bizim Orta Asya’dan Anadolu’ya, Ortadoğu’ya Afrika’ya, Avrupa’ya açılış kapımız olarak görülmelidir” dedi.

Dünya’da ve Tür
Dünya’da ve Tür

İsrafil Kuralay, “Dünya’da ve Türkiye’de Yeni Medya” konulu UTESAV’ın düzenlediği 23. Haliç Buluşması’nda “Eğer dikkat etmezsek medya bize zalimi mazlum, mazlumu zalim gibi gösterebilir.” dedi.

UTESAV'dan ABD'
UTESAV'dan ABD'

UTESAV Mütevelli Heyet Başkanı Kuralay: "Chapel Hill katliamı, apaçık bir nefret cinayeti ve ırkçı bir saldırıdır" "Dünya kamuoyunda Charlie Hebdo olayı esnasında girişilen kınama yarışının aksine sessizliğin hakim olması Batı'nın çifte standardını ve ikiyüzlülüğünü ortaya koymaktadır"

“Nasıl Bir Eğit
“Nasıl Bir Eğit

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde “İdeal Eğitim Modeli” gündemli beyin fırtınası toplantısında konuşan Hasan Köse “ Çok bina yaparak son on yılda eğitimde iyi işler yaptık dedik fakat Ashab-ı Suffa Kerpiç evlerde eğitim ve öğretim yaptı” dedi.

Bereketli Bir D
Bereketli Bir D

Günümüz insanı, girişimcisi gece gündüz demeden çalışıyor, sürekli yeni alanlara giriyor. Ancak bir türlü iki yakası bir araya gelmiyor. Bütün bu yaşananları küresel krizle ve piyasanın bozukluğu ile açıklamak da mümkün. Ancak Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) Başkanı İsrafil Kuralay, bize unuttuğumuz bir kaynağı hatırlatıyor: Bereket… Erdemli İnsan-İşadamı konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, bereket için iyi niyetin şart olduğunu vurguluyor. İsrafil Kuralay’la ticaret tarihinde değişen niyetin niteliğini ve Erdemli İşadamı gündemini konuştuk:

Medya: imkân mı
Medya: imkân mı

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından düzenlenen Beyin Fırtınası toplantılarının sonuncusunda “Medya ve Değerler” meselesi konuşuldu.

Turizmde Helal
Turizmde Helal

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ Vakfımıza ziyarette bulundular.

Basın Bültenleri
Kur'an Buluşmaları
Haliç Buluşmaları
Foto Galeri
Video Galeri