Haliç Buluşmaları

35. Haliç Buluşması/ Tarihi Süreçte Türkiye ve Libya İlişkileri

UTESAV’ın Haliç Buluşmaları kapsamında gerçekleştirdiği programların 35.si “Tarihi Süreçte Türkiye ve Libya İlişkileri” konusu ve yeni Senegal Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

31 Ocak 2020 Cuma

İyi insan olmak sorumluluğumuzdur, var oluşumuzun kirasıdır.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde Haliç Buluşmaları programlarının 34’sü gerçekleştirildi.

26 Aralık 2019 Perşembe

Haliç Buluşmaları-33/ Taşlar ve Kuşlar

UTESAV Haliç Buluşmaları programları kapsamında “Taşlar ve Kuşlar” konusuyla Şair - Akademisyen Prof. Dr. Nurullah Genç’i ağırladı.

2 Aralık 2019 Pazartesi

32. Haliç Buluşmaları/ Barış Pınarı Harekatı

Dünyadaki bütün ülkeler Amerika’yı kendi sınırından atamamışken Türkiye sınırlarının dışından atmayı başarmıştır.

24 Ekim 2019 Perşembe

31. Haliç Buluşmaları/ Zirvelerden Gönüllere

Doç. Dr. Murat Yalçıntaş, 2018 yılında Everest ana kampına, bu yıl da Afrika'nın en yüksek zirvesi olan Kilimanjaro dağına tırmanışında edindiği izlenimleri 31. Haliç Buluşmaları - Zirveden Gönüllere programıyla paylaştı.

4 Ekim 2019 Cuma

31. Haliç Buluşmaları/ Zirvelerden Gönüllere

İnsana kendi iç dünyasını tanıma fırsatı sunan, iki ayrı coğrafya ve iki ayrı kültüre yapılan yolculuğumuzda edindiğimiz tecrübeleri paylaşacağımız programımıza davetlisiniz.

25 Eylül 2019 Çarşamba

İsrail’i Kim Durduracak?

UTESAV ile Hayat Yayın Grubu tarafından, 30. Haliç Buluşmaları kapsamında Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Bulut’un katılımlarıyla, MÜSİAD Genel Merkez’de “ İsrail’i Kim Durduracak?” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

8 Mart 2018 Perşembe

Faizin Reçetesi Katılım Ekonomisi

UTESAV tarafından, “29.Haliç Buluşmaları” kapsamında, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Temel Hazıroğlu’nun katılımlarıyla, MÜSİAD Genel Merkez’de “İktisatta Yeni Boyut: Katılım Ekonomisi” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

16 Şubat 2018 Cuma

Kudüs Mücadelemiz Devam Etmeli

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) ile Mihrabad Yayınları tarafından 28. Haliç Buluşmaları kapsamında, “Yüzyıllık Hasret Kudüs” konulu konferans düzenlendi.

28 Aralık 2017 Perşembe

27. Haliç Buluşmaları, İslam Dünyası İkiye Bölünmek İsteniyor

Kurşun, " Bu gelişmelerle İslam dünyası ikiye bölünmek isteniyor. Bölgede uluslararası sistem yeni aktörler istiyor. Bu aktörlerin de eski alışılmış yapıları dönüştürmesi bekleniyor. Şu an, Suudi Arabistan ve onun desteklediği ülkeler, İsrail ve ABD

1 Kasım 2017 Çarşamba