Ey Ehl-i kitap!Biz birtakım yüzleri silip dümdüz ederek arkalarına çevirmeden yahut cumartesi adamlarını lânetlediğimiz gibi onları da lânetlemeden önce,sizdekini doğrulamak üzere indirdiğimiz kitaba iman edin.Allah’ın emri mutlaka yerine gelecektir.
UTESAV 14 Kasım 1995 tarihinde 54 sanayici ve iş adamı tarafından kuruldu. Kurucu üyeleri İstanbul ve Anadolunun değişik illerinde faaliyet gösteren işadamlarıdır.